• Infrakabina Bystřice
  • Infrakabina Bystřice
  • Infrakabina Bystřice

Infrasauna

Představujeme Vám infrasaunu Sunworld WELLcarbon

Ekologicky princip vytápění

Podstatou principu tohoto vytápění je elektrická energie, která se v topném tělese přetváří v energi tepelnou na základě rychlého pohybu elektronů a tyto se dostanou do kolize (tzv. Brownův pohyb) . Srážky a tření elektronů vytváří tepelnou energii v topném carbonovém panelu. Během tohoto procesu nevzniká hluk, světlo, ani žádné škodlivé látky. Proto si toto zařízení oprávněně zaslouží označení "zeleného výrobku". Topná tělesa WELLcarbon nepotřebují vodiče pro odvod vzdáleného infračerveného tepla. V topném tělese je spojena vrstva grafitu, s dobrými elektrickými vodivými vlastnostmi, s vrstvou skleněných vláken. Tyto vrstvy se aktivují pomocí měděných pásů s kladným a záporným napětím, přiložením k jejich protilehlé straně. Díky tomuto řešení během vyhřívání nevznikají žádné zdraví škodlivé plyny.

Jaký je rozdíl mezi infa saunou a klasickou saunou?

Infra sauna je účinná a přesto šetrnější než klasická sauna, protože má teplotu jen 35-60 °C. Proto ji klidně mohou využívat i ti, kteří nemají v oblibě vysokou teplotu. Duší infra sauny je infrazářič, který vyzařuje neviditelné paprsky určité vlnové šířky. Infračervené záření určité vlnové šířky vniká do svalových vláken do hloubky 3,5 - 4 cm, účinkem toho je prokazatelné 3-4 krát účinnější pocení oproti klasické sauně.

V infra sauně se potíme nejen přes potní, ale i přes mazové žlázy. Což je důležité, protože velké množství toxických látek není rozpustných ve vodě, ale jen v tucích. Pokud v klasické sauně pot obsahuje 97 % vody, v infra sauně "vypotíme" 80 % vody a 20 % tuku, cholesterolu a jiných v tucích rozpustných toxických látek. Během používání infra sauny tedy jen nehubneme, ale osvobodíme se i od škodlivých chemických látek, toxinů, nahromaděných v našem těle.

Účinky infra sauny na náš organismus

Zlepšuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém.
Zatímco se stupňuje pocení na ochlazení těla, Vaše srdce pracuje silněji, tím nastane oživení srdeční činnosti. Tím docílíte stejného efektu, jako nepřetržitou sportovní činností. Jednotlivec může prožít "účinek-tělesné aktivity", když čte a oddychuje v infra sauně.

Odstraňuje jedy a nepotřebné látky!
Oživený krevní oběh stimuluje potní žlázy a tím odstraňuje nahromaděné jedy a nepotřebné látky z těla. Denní pocení napomáhá detoxikaci a osvobodí tělo od rakovinotvorných těžkých kovů (olovo, rtuť, zinek, nikl, kadmium), také od ukládání alkoholu, nikotinu, sodíku, kyseliny sírové a cholesterolu.

Posilňuje imunitní systém
Díky hlubokému stimulačnímu účinku infra sauny se zvyšuje tělesná teplota, vzniká umělá horečka. Když se tělo začíná bránit horečce, přirozeným způsobem se posilňuje imunitní systém. Společný účinek odstraňování těžkých kovů a jedů a nepotřebných látek v důsledku zesílení pocení zlepšuje celkový zdravotní stav uživatele, snižuje náklonnost k chorobám. Tato tepelná terapie napomáhá zkrácení doby zotavování z nachlazení nebo chřipky a nutí imunitní systém k rychlejší reakci. Zkušenosti ukazují, že indukuje i přirozený postup uzdravení těla.

Zmírňuje stres a únavu
Několik minut strávených v hebkém teple infra sauny se vyrovná vydatné masáži, která také příjemně působí na uvolnění napětí nervové soustavy a svalstva. Vystoupením ze sauny rovnoměrně tělesně i duševně osvěžený a posilněný se dá pokračovat v každodenní činnosti.

Má účinek na zmírnění bolesti
V infra sauně hluboce působící teplo napomáhá roztahování cév, což pro svaly a jemným poraněným vláknům přináší úlevu a zotavení. V USA, na Dalekém východě a v Evropě se hypertemická léčba aplikuje v širokém rozsahu při léčení nemocných kloubů, dále při bolestech krku, bolesti hlavy, ischiasu, bolesti kříže, vyvrtnutí a jiných bolestí svalů a kostí. Velké množství jiných bolestí se dá zmírnit, nebo odstranit používáním infračervené sauny.

Odstranění celulitidy
I na pěkně tvarovaných nohou a stehnech se může časem objevit poškození vaziva neboli celulitida. Tukové buňky uskladňují více tuku než je potřebné, tukové buňky se zvětšují, tlakem působí na cévy, oslabí se oběh, nahromadí se voda a toxické látky, vytvoří se hrbolky, pokožka se stává "pomerančovitou" v oblasti stehna.

Kosmetici a dermatologové zařazují do svých programů denní používání infra sauny na odstranění celulitidy, protože infračervené paprsky infra sauny pronikají hluboko pod pokožku, krevní oběh se zrychlí, toxické látky a nadbytečná voda odcházejí. Ošetření celulitidy takovýmto způsobem, v porovnání s klasickými postupy, je mnohem úspěšnější.

Přejeme Vám příjemné chvíle strávené v naší infra sauně.


Kalendář akcí
AV

MČR U13 V BADMINTONU

12.11.2021 - 14.11.2021

zobrazit další akce

Doporučujeme

Virtuální prohlídka našich areálů

Penzion Ovečka

Karta Těšínského Slezska 

Sphere card 


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar 

Logo WilsonLogo AGEL

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'20.700"N, 18°43'18.176"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: