• Fyzioterapie

Měkké a mobilizační techniky

Měkké techniky se zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů. Slouží k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých, změn ve svalech a okolních strukturách. Těmito technikami reflexní cestou nejenom uvolňujeme napětí měkkých tkání, ale i porušenou funkci vnitřních orgánů. Provádí se bez použití masážních emulzí. Tuto terapii nelze zaměňovat s masážními technikami.

Mobilizací páteře, periferních kloubů a žeber nenásilně obnovujeme kloubní vůli i funkční pohyblivost u zablokovaného kloubu. Do mobilizačních technik patří i nácvik automobilizace (Lewit). 

Terapie pomocí Metody Roswithy Brunkow, která je základním pilířem Akrální koaktivační terapie

Základním cílem terapie je napravit naše špatné pohybové návyky pomocí motorického učení. Během cvičení jsou využívány vzpěry o akrální části končetin. Tato metoda představuje díky svému důrazu na napřímení páteře efektivní terapii pro mnoho poruch pohybového aparátu – od častých funkčních a degenerativních stavů páteře až po velmi specifická onemocnění. 

Terapie dle Propriofoot konceptu

Tento koncept byl vyvinut v roce 1998 francouzskými sportovními fyzioterapeuty. Dle tohoto konceptu se s chodidlem pracuje segmentálně, nikoli jen globálně, tzn. cíleně pracujeme se zánožím a přednožím. Jedná se o 4 plastové destičky o velikosti 10x10 cm, z nichž 3 mají nestabilní základnu, čímž umožňují segmentální aktivaci chodidla, a tím cílenou terapii.Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar 

Logo WilsonLogo AGEL

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°38'20.700"N, 18°43'18.176"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: